wróc do listy wiadomości

Wójt Gminy Przeciszów apeluje o czujność

2019-05-17 10:47:41

Wójt Gminy Przeciszów apeluje o czujność wobec podejrzanych osób, które kręcą się w pobliżu domów, wobec nieznajomych samochodów, które parkują przy domach sąsiadów. Osoby te mogą być przestępcami, a reagując ustrzeżesz siebie i innych.

Jak głoszą hasła debat społecznych, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Nie są to tylko puste słowa, bo działania i szybka reakcja może uchronić nas i naszych sąsiadów przed niebezpieczeństwem, działaniem złodzieja czy oszustów. Warto zwracać uwagę na osoby, które bez celu przebywają w rejonie naszych domów. Gdy coś wzbudzi nasze podejrzenia, zgłośmy sprawę na policję.

- Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać anonimowo, bezpośrednio na policję. Bardzo często to państwa sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Odpowiednia reakcja przyczynia się do zatrzymania sprawców. Szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja policjantów. Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także wygląd i ubiór osób, które wzbudzają nasze obawy .

AKTUALNOŚCI

2020
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Ogłoszenia