wróc do listy wiadomości

Podsumowanie konkursu złote usta 2019

2019-12-09 14:22:05

W dniu 18 listopada uczniowie klas VI - VIII ze szkół podstawowych gminy Oświęcim, gminy Osiek i gminy Przeciszów rywalizowali w Grojcu o miano Mistrza Czytania. Gminne Biblioteki tych gmin po raz czternasty zorganizowały Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania ”Złote usta”.

Autorem czytanej książki był Michał Zawadka pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży. Optymista. Mówca inspiracyjno-motywacyjny. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Jury konkursowe w składzie Jadwig Szczerbowska (OKSiR), Agata Szyszka-Mądro (GBP w Ketach) i Danutą Żemła (Galeria Książki Oświęcim) wyłoniło laureatów tegorocznego konkursu. Po części konkursowej odbyło się spotkanie z autorem czytanej książki. Nagrody laureatom wręczył Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek wraz z Michałem Zawadką i Barbarą Gasidło.

Laureatami Konkursu Pięknego Czytania 2019 zostali:

I miejsce "Mistrz Czytania 2019" : Igor Bartosz SP Zaborze

II miejsce Natalia Pierkiel ZSP nr 1 w Osieku, Martyna Kozłowska SP nr 2 w Osieku

III miejsce Michał Piwowarczyk SP w Grojcu, Nadia Kuczek  SP w Babicach

Wyróżnienie: Weronika Wędrzyk SP nr 2 w Przeciszowie, Paweł Lasatowicz SP nr 1 w Osieku, Julia Papciak  Sp nr 2 w Przeciszowie, Korneliusz Stolarczyk SP w Piotrowicach, Mikołaj Malinkiewicz  SP nr 2 w Przeciszowie, Kamila Waliczek ZSP w Harmężach  

 

Galerie

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia