wróc do listy wiadomości

100 urodziny Pani Zofii Klimczyk.

2020-05-12 8:24:42

W dniu 04 maja 2020r. mieszkanka Przeciszowa Pani Zofia Klimczyk obchodziła swoje 100 urodziny. Jest najstarszą mieszkanką naszej Gminy.

Pani Zofia cały czas spędza w mieszkaniu, niestety stan zdrowia nie pozwala Jej już na jego opuszczanie. Mimo sędziwego wieku uśmiech na twarzy i dobry humor świadczą o zadowoleniu z życia, które nie było łatwe i „usłane różami”.

Po wybuchu II wojny światowej, w kwietniu 1940 Pani Zofia została wywieziona do Niemiec na roboty przymusowe. Pracowała w gospodarstwie rolnym we wsi Fredensagen u Gustava Kretschmer w Glogau aż do zakończenia wojny 1945 roku.

Wspólnie z mężem Śp. Stanisławem Klimczykiem, z którym związek małżeński zawarła 14 listopada 1945 roku, przeżyła wspólnie 58 lat.. Pani Zofia, ma dwoje dzieci, doczekała się również 3 wnuków i 7 prawnuków

 

Pani Zofia mieszka z córką, i wnuczką Iloną, które na co dzień się Nią opiekują
i zapewniają seniorce dobrą rodzinną atmosferą.

 

Z uwagi na panująca pandemię i zagrożenia z tym związane, zwłaszcza dla osób starszych, niestety nie było możliwości bezpośrednich odwiedzin i osobistego spotkania z Dostojną Jubilatką. W tym uroczystym dniu - 100 urodzin przedstawiciele gminy Przeciszów: Wójt Gminy Tomasz Kosowski, Przewodniczący Rady Gminy – Marek Trzaska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sławomir Domasik oraz sołtys Przeciszowa – Władysław Kozub, udali się do miejsca zamieszkania Pani Zofii, gdzie w ogrodzie przed Jej domem przekazali Szanownej Jubilatce na ręce wnuczki, bukiet kwiatów wraz z upominkami i listem gratulacyjnym. Przekazując w jego treści serdeczne życzenia wszystkiego co najlepsze
i najpiękniejsze,  Niech nigdy nie brakuje szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności. 

Szanowna Jubilatko - Pani Zofio!

życzymy 200 lat! 

AKTUALNOŚCI

2020

Ogłoszenia