wróc do listy wiadomości

Powiat Oświęcimski w żółtej strefie.

2020-10-08 13:24:29

Żółta strefa będzie oznaczała wprowadzenie dodatkowych ograniczeń w walce z koronawirusem. Chodzi m.in. o ograniczenie liczby uczestników wesel czy nakaz zakrywania ust i nosa także na ulicy, podobnie jak dotychczas miało to miejsce w strefie czerwonej.  Nie trzeba będzie zakrywać ust i nosa m.in. w lasach, parkach.

 

Mieszkańcy, których powiaty trafiają do strefy żółtej, w wielu miejscach mogą się zdziwić. W tej strefie podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych widownia może być zapełniona jedynie w 25 procentach. W strefie czerwonej w ogóle nie wpuszcza się widzów.

W lokalach gastronomicznych (w obu strefach) wprowadzony jest limit klientów. Na każde 4 metry kwadratowe lokalu może przypadać 1 osoba. Podobnie sytuacja wygląda w klubach fitness i na siłowniach. Tutaj o pełnym obłożeniu nie ma mowy. Z kolei w wesołych miasteczkach, parkach rozrywki i parkach rekreacyjnych limit ten jest nieco luźniejszy – na każde 10 metrów kwadratowych może przypadać 1 osoba.

Inne ograniczenia? Zmienia się również maksymalna liczba widzów w kinach. W strefie żółtej jest to 25 proc. widowni. W strefie czerwonej kina mogą mieć identyczne obłożenie – czyli 25 proc. widowni. Zakazem prowadzenia działalności w obu strefach są objęte kluby i dyskoteki. Bez problemu za to mogą funkcjonować salony masażu i salony kosmetyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło - https://oswiecim112.pl/

 

Ogłoszenia