wróc do listy wiadomości

Przedsiębiorco nie jesteś sam! Sprawdź gdzie szukać pomocy!

2021-03-19 7:32:09

Z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości przy udziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie opracowało „Vademecum na czas pandemii - dla przedsiębiorców i pracowników małopolskich firm, znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej - w związku z COVID-19”.

„Vademecum na czas pandemii…” to praktyczny poradnik zawierający opis obecnie dostępnych poszczególnych instrumentów pomocowych zarówno na szczeblu rządowym, jak i samorządowym, z których mogą korzystać małopolscy przedsiębiorcy i pracownicy małopolskich firm.

- mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz.

I tak w ramach Tarczy Finansowej 2.0 swoją ofertę wsparcia dla firm kontynuuje Polski Fundusz Rozwoju. Z kolei Tarcza Antykryzowa 7.0 obejmuje narzędzia wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wśród nich można znaleźć m.in. dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, świadczenia postojowe, czy zwolnienia z opłacania składek. Na poziomie naszego regionu, obok oferty urzędów pracy, znajdziemy działania Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a także instrumenty finansowe zarządzane przez Bank Gospodarstwa Krajowego i pośredników finansowych przez niego wybranych.

Vademecum to jednak nie wszystko. W Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości rozpoczyna właśnie swe prace zespół, który będzie pomagał zainteresowanym przedsiębiorcom, których działalności ucierpiały w wyniku pandemii. Konsultacje na temat dostępnych instrumentów pomocowych zebranych w Vademecum, będą udzielane za pośrednictwem infolinii, maili, a także webinariów, czy szkoleń.

- dodaje Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafał Solecki.

Vademecum można pobrać tutaj (.pdf, 1,7 GB). W dokumencie znajdują się linki do odpowiednich instytucji / jednostek / agencji, stanowiących źródło publikowanych informacji, gdzie zainteresowani znajdą szczegóły o dostępnym i aktualnym wsparciu. Vademecum jest na bieżąco aktualizowane.

Ponadto przygotowaliśmy Instrukcję składania wniosku o utworzenie Profilu Zaufanego oraz zakładania konta na ePUAP (.pdf, 1,4 GB) oraz Instrukcję rejestracji konta na portalu Praca.gov.pl (.pdf, 869 KB), które ułatwą ubieganie się o wymienione w Vademecum formy wsparcia.

Vademecum na czas pandemii (.pdf, 1,7 GB)

Instrukcja składania wniosku o utworzenie Profilu Zaufanego oraz zakładania konta na ePUAP (.pdf, 1,4 GB)

Instrukcja rejestracji konta na portalu Praca.gov.pl (.pdf, 869 KB)


więcej na : https://www.mcp.malopolska.pl/aktualnosci/przedsiebiorco-nie-jestes-sam-sprawdz-gdzie-szukac-pomocy

AKTUALNOŚCI

2021
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Ogłoszenia