wróc do listy wiadomości

100 urodziny Pani Józefy Cygan.

2021-10-08 14:19:25

W dniu 01 października 2021r. najstarsza obecnie mieszkanka Przeciszowa
Pani Józefa Cygan obchodziła swoje 100 urodziny. Jest mieszkanką
naszej Gminy od urodzenia.

Szanowna Jubilatko - Pani Józefo! 

życzymy 200 lat!


 

W dniu 01 października 2021r. najstarsza obecnie mieszkanka Przeciszowa Pani Józefa Cygan obchodziła swoje 100 urodziny. Jest mieszkanką naszej Gminy od urodzenia. 

 

Pani Józefa prawie cały czas spędza w mieszkaniu, jednak dobry stan zdrowia pozwala Jej jak tylko pogoda sprzyja, wyjść na spacer do ogrodu, pooddychać świeżym powietrzem, lubi posiedzieć sobie w altance. Bardzo ciekawią Ją ludzie przechodzący drogą w pobliżu domu. Ponadto bardzo lubi gości i cieszą Ją każde odwiedziny. Dużo w rozmowach wspomina czasów z dzieciństwa, przeżycia z wojny, jak uciekali przed niemieckim okupantem, służbę u niemieckich baorów. Wszystko to udało się Jej szczęśliwie przeżyć i doczekać tak niezwykłego jubileuszu setnych urodzin. Mimo sędziwego wieku uśmiech na twarzy i dobry humor świadczą o zadowoleniu z życia, które nie było łatwe i „usłane różami”.

Już od dwunastego roku życia pracowała będąc „na służbie”. Po wybuchu II wojny światowej, Pani Józefa została skierowana do pracy u baorów, najpierw do Monowic
i Włosienicy. Potem również do Miedźnej koło Pszczyny, aż do zakończenia wojny 1945 roku. Później pracowała u jak się okazało w niedługim czasie swojego, przyszłego męża pana Jana Cygana, który po śmierci  pierwszej żony ożenił się właśnie z  panią Józefą. Wspólnie z mężem Śp. Janem Cyganem, z którym związek małżeński zawarła 19 sierpnia 1947 roku, przeżyła wspólnie 31 lat., bowiem Pan Jan zmarł w 1978 roku. Państwo Cygan mieli czwórkę dzieci. Pani Józefa, doczekała się również licznego grona wnuków, prawnuków a nawet już dwóch praprawnuków!

 

Pani Józefa mieszka z synem Jerzym oraz jego rodziną, która na co dzień się Nią opiekuje
i zapewnia seniorce dobrą rodzinną atmosferę. Póki co Dostojna Jubilatka cieszy się całkiem dobrym zdrowiem i oby jak najdłużej tak było – jak mówią Jej najbliżsi.

 

Z uwagi na panująca pandemię i zagrożenia z tym związane, zwłaszcza dla osób starszych, niestety nie było możliwości dłuższego spotkania z Dostojną Jubilatką. W tym uroczystym dniu – 100-tnych urodzin przedstawiciele gminy Przeciszów: Wójt Gminy Tomasz Kosowski, Przewodniczący Rady Gminy – Marek Trzaska, Sekretarz Gminy Dorota Nykiel- Urban, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sławomir Domasik oraz sołtys Przeciszowa – Władysław Kozub, udali się do miejsca zamieszkania Pani Józefy, gdzie w trakcie krótkiej wizyty w domu przekazali Szanownej Jubilatce na Jej ręce bukiet kwiatów wraz
z upominkami i listami gratulacyjnymi od Premiera Rzeczpospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego, Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz władz samorządowych Gminy Przeciszów i Urzędu Stanu Cywilnego w Przeciszowie. Przekazując w jego treści serdeczne życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze,  Niech nigdy nie brakuje szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności. 

Galerie

Ogłoszenia