wróc do listy wiadomości

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

2017-11-17 7:27:42

TTR „Cyklista” w Przeciszowie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie Nastarszy Jarmark w Europie 9 grudnia 2017

 

Wyjazd: Dom Kultury w Przeciszowie 9.12.2017 o godz. 05:00

 

Powrót:  w późnych godzinach nocnych

Program:

ok. godz. 10.00 przyjazd do Bastei Brucke - jednego z najpiękniejszych miast skalnych szwajcarskiej Saksonii  – 45 minutowy spacer,
przejazd do Drezna -  w godzinach 13.00-15.00 spacer uliczkami Drezna.
W godzinach 15.00-18.30 czas wolny na zwiedzanie Jarmarku.


Cena: 160 zł od osoby

Członkowie TTR: 140 zł od osoby

ŚWIADCZENIA: autokar, ubezpieczenie, przewodnik


Ilość miejsc ograniczona!


Zapisy wraz z zaliczką 100 zł  do dnia 30.11.2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie, ul. Długa 6 lub telefonicznie 600 978 355

 

 

Sercem” Altmarkt jest 14-metrowa bożonarodzeniowa piramida, która zostaje wprawiona w ruch w czasie uroczystego rozpoczęcia jarmarku.  Ponad 200 straganów z mnóstwem przysmaków takich jak tradycyjna drezdeńska strucla, pyszne grzane wino, gorącą kiełbasą i całą gamą słodkości. Liczne, świąteczne atrakcje: domek z pierników, skrzacie kino, konkurs na piernikową księżniczkę, świąteczna piekarnia czy Święto Strucla. Ogrom zabawy dla dzieci i dorosłych, m.in. diabelski młyn Striezelmarkt, z którego rozciąga się doskonały widok na cały jarmark. Do odwiedzenia zachęcają także liczne karuzele i miejscowe teatrzyki..

Ciekawostki

  • Na początku jarmarku znajduje się podest widokowy, z którego można podziwiać niemal cały plac przeznaczony na bożonarodzeniowe atrakcje.

  • Miłośnicy słodyczy powinni rozglądać się za czekoladkami w kształcie… zardzewiałych śrub i nakrętek! Nie tylko wyglądają świetnie, ale smakują równie wyśmienicie!

  • Drezdeńskie Pflaumentoffel (figurki wykonane z suszonych lub pieczonych śliwek) przypominają dzieci-kominiarzy, które na początku XIX. wieku wczołgiwały się z miotełkami do wąskich kominów i je czyściły. Podobno przynoszą szczęście, więc warto zakupić chociaż jedną sztukę!

  • W czasie spaceru warto spróbować pysznego, lokalnego grzanego wina, które świetnie rozgrzewa w mroźne dni.

  • Osoby, które nie mają ochoty na alkohol mogą spróbować ponczu bezalkoholowego Kinder Punsch. Cena takiego gorącego napoju to ok. 3 do 5 euro + kaucja zwrotna za kubek.

 

Bastei Brucke skalny most oraz widok z tarasu na Łabę

Ogłoszenia