Szukana fraza:
Utworzone po:
Utworzony przed:
  • 5 września 2017r. o godz.14.00 – XXXI nadzwyczajną sesję Rady Gminy w sali Domu Kultury w Przeciszowie

  • Zapraszamy do udziału w regionalnym konkursie plastycznym „Uzależnienia niszczą marzenia” Zapraszamy uczniów klas V-VII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z terenu Powiatów: Wadowice, Oświęcim, Myślenice i Sucha Beskidzka w województwie małopolskim do wykonania prac plastycznych o tematyce przeciwdziałania narkomanii, HIV/AIDS oraz palenia tytoniu.

  • od godz. 08:45 dnia 04.09.2017 do godz. 08:00 dnia 06.09.2017 Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu miarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów od godz. 8:00 dnia 4.09 do godz. 8:00 dnia 5.09 wyniesie od 20 mm do 30 mm. Prognozuje się, że po południu 4.09 i w nocy 4/5.09 wystąpi zmniejszenie intensywności opadów. Prognozowana suma opadów od godz. 8:00 dnia 5.09 do godz. 8:00 dnia 6.09 wyniesie od 35 mm do 45 mm. Łączna suma opadów wyniesie od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 75 mm.

  • Od godz. 12:00 dnia 04.09.2017 do godz. 12:00 dnia 06.09.2017 W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły i w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do dolnej części strefy stanów wysokich. W zlewniach karpackich dopływów Wisły spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo (zwłaszcza w ich górnych biegach) stanów alarmowych. Zjawisko będzie miało najintensywniejszy przebieg w drugiej dobie obowiązywania ostrzeżenia.

  • Dwa dni, ponad setka uczestników, prawie 300 gier 7 Otwarte Mistrzostwa Gminy Przeciszów zakończone !

  • Prezydent RP Andrzej Duda nadał medale „ Za długoletnie pożycie małżeńskie” dla małżeństw z gminy Przeciszów, którzy zawarli związek małżeński w 1967roku. Uroczyste obchody Złotych Godów zorganizowano w sali „PASJA” w Przeciszowie.

  • Od kilku lat Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Przeciszowie bierze z powodzeniem udział w konkursie Odblaskowa Szkoła. W tym roku szkolnym batalię o kolejne aury zaczął zanim jeszcze uczniowie… wrócili do ławek. Z myślą o nich oraz rodzicach zorganizowano piknik rodzinny „Policyjna Odyseja”.

  • Wójt Gminy Przeciszów zawiadamia, że dnia 15.09.2017r mija termin płatności: podatku rolnego, od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych (rata 09/2017)

  • Dożynki to jedno  z najważniejszych i najpiękniejszych świąt polskiej wsi. Było nam bardzo miło,  że tak wielu dostojnych Gości oraz Mieszkańców Piotrowic przybyło w dniu 12 sierpnia  2017 roku, by wyrazić szacunek i wdzięczność rolnikom za ich trud i ciężką pracę. Obrzędy dożynkowe rozpoczęły się tradycyjnie od przyśpiewek KGW, przemówienia Wójta Gminy Przeciszów Bogdana Cubera, następnie na ręce tegorocznych gospodarzy dożynek, Haliny i Adama Madeja, został przekazany dożynkowy chleb i przepiękny wieniec. Fotogaleria z imprezy w rozwinięciu tej wiadomości.

  • Święto plonów zajmuje szczególne miejsce w polskim kalendarzu. To nie tylko piękny obrzęd, który wyrasta z naszej historii, to także przypomnienie wielowiekowych zasług polskiej wsi i dokonań jej gospodarzy. Dożynki są okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim tym, którzy trudem pracy na roli wypełniają obowiązek wobec ziemi i innych ludzi. W Przeciszowie to ważne wydarzenie odbyło się w niedzielę, 27 sierpnia. Fotogaleria z imprezy w rozwinięciu tej wiadomości.

1 [2] [3]

Ogłoszenia