28.11.2016 - Złote Usta

         Już jedenasty raz odbył się Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania „O Złote Usta”, w którym rywalizowali  uczniowie z gmin Przeciszów, Osiek i Oświęcim. Każdą gminę reprezentowało czterech gimnazjalistów. Gościem honorowym konkursu była autorka dla dzieci i młodzieży  Agnieszka Tyszka. Autorka  zasiadała w jury konkursu, a później poprowadziła spotkanie autorskie. Złote Usta tym razem odbyły się w Przeciszowie na sali Domu Kultury. Patronatem konkurs objęli Wójtowie Gmin Oświęcim i Przeciszów.

         Książka konkursowa, której fragmenty czytano na konkursie to „Smażone tablety” autorstwa naszego gościa -  Agnieszki Tyszki.

        Najlepiej czytającą okazała się Paulina Ceglarz z Gminnego Gimnazjum nr 1 w Rajsku, drugie miejsce przypadło Michałowi Kwadrans z Gimnazjum nr 3 w Przeciszowie – Podlesiu, a trzecie miejsce ex aequo zajęli Robert Rzepka z ZSP-G nr 1 w Przeciszowie oraz Wiktoria Kowalczyk z Gminnego Gimnazjum nr 2 w Zaborzu.

         Wyróżnienia przypadły Oliwii Kolber z Gminnego Gimnazjum w Zaborzu, Marcinowi Adamus z Gimnazjum w Osieku oraz Agnieszce Jekiełek z Gimnazjum w Osieku.

        Nagrodą były bony pieniężne, do wykorzystania na książki w jednej z oświęcimskich księgarni.

        Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji Konkursu Pięknego Czytania.

Galerie

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia